Balet

AKADEMIA BALETU to nauka tańca klasycznego, rytmiki, różnych technik tańca i choreografii tanecznych, to elementy gimnastyki artystycznej, to spektakle taneczne, w których dzieci grają, tańczą i same je tworzą...

Głównym celem utworzenia Frajdowej Akademii Baletu jest upowszechnianie i propagowanie sztuki baletowej dzieci i młodzieży, szczególnie poprzez aktywne w niej uczestniczenie. Autorski program nauczania oparty jest na 6 klasach Baletowych, do których egzaminu dziewczynki przystępują 2 razy w roku- jest odzwierciedleniem umiejętności baletowych nabytych podczas zajęć i poziomu baletowego, na którym znajdują się dziewczynki.

Egzaminy zakańczane są wręczeniem certyfikatu i statuetki ze zdobytą klasą baletową.

Zajęcia adresowane są do dziewczynek już od 3-go roku życia.

Celem zajęć jest

  • wyrobienie u dzieci nawyku utrzymania prawidłowej postawy ciała
  • rozwinięcie poprawnej koordynacji ruchowej, muzykalności, pamięci ruchowej
  • kształtowanie gibkości

W programie zajęć

  • podstawy Tańca klasycznego, ludowego, charakterystycznego, współczesnego, historycznego,
  • zajęcia rytmiczno-taneczne, gimnastyka rozciągająco-uzupełniająca (technika "barre au sol")
  • zasady prawidłowego oddychania w Tańcu

Terminy zajęć

Zajęcia odbywają się w każdy poniedziałek, wtorek i czwartek - w zależności od wieku i poziomu zaawansowania.

Czas trwania

60 min

Szczegóły i kontakt

Zajęcia baletowe w naszym klubie organizuje Szkółka sportowo – rekreacyjna FRAJDA. Więcej informacji pod numerem telefonu 604-194-737 - Gabriela Nawalaniec lub na stronie internetowej www.frajda.zakopane.pl

Instruktor baletu

Małgorzata
Dukała

Instruktorka Baletu Od 12 lat „czynna” baletnica Studia Baletowego przy Operze Krakowskiej.

Edukację taneczną rozpoczęła w wieku 6 lat w Studiu Baletowym przy Operze i Operetce w Krakowie, gdzie w 2014 r. uzyskała dyplom. Przez 15 lat szkoliła się z tańca klasycznego, a także z tańca charakterystycznego, historycznego, ludowego ,współczesnego oraz z rytmiki, audycji muzycznych, umuzykalnienia i interpretacji muzyczno-ruchowej. Ukończyła także w 2013 r. Państwową Szkołę Muzyczną I st. w Krakowie.

W czasie nauki w ramach praktyk scenicznych oprócz corocznych występów na zakończenie roku szkolnego, brała udział w spektaklach takich jak "Dziadek do Orzechów (chor. J. Drozdowski), "Śnieżka" (chor. A. Towarnicka), "Kopciuszek" (chor. G.Madia), "Księga Lasu" (reż. W. Graniczewski, chor. K. Batko-Kużdżał) oraz "Carmina Burana (chor. E.Wesołowski).

Tańczyła na scenach Teatru Słowackiego, Opery Krakowskiej, Nowohuckiego Centrum Kultury i Filharmonii, a w 2011 roku brała udział w Konkursie Dance World Cup w finale w Paryżu.

Obecnie uczestniczy w warsztatach z różnych technik tańca prowadzonych przez znakomitych tancerzy i choreografów z kraju i zagranicy. Uczy również dzieci tańca klasycznego dzieci w Szkółce Rekreacyjno-Sportowej Frajda i Edukacji Artystycznej, a także studiuje pedagogikę specjalną na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.

Akceptujemy karty